MAGENTA – NAJMODNIEJSZY KOLOR ROKU

Bardzo żywy i intensywny odcień różu to w modzie najbardziej pożądany kolor tego roku.  Ze względu na swoją intensywność, kojarzony jest z energią, pasją, a także z kreatywnością i indywidualizmem. Ten elektryzujący odcień zapowiada radosny czas i zachęca do eksperymentowania oraz wyrażania siebie bez ograniczeń.  Magenta to także najmodniejszy trend w modzie sportowej lansowanej przez GOCOKU, producenta ekskluzywnej odzieży do tenisa i golfa. Komu pasuje ta barwa i jak ją łączyć z innymi kolorami?

Rok 2023 to czas żywiołowej, odważnej i wibrującej barwy jaką jest magenta. To odcień zakorzeniony w naturze, a wyrażający nową siłę. Jest niezwykle pozytywny, przebojowy i śmiały. Spontanicznie pulsuje dodając wigoru i energii. Przyciąga uwagę i pozwala na wyróżnienie się z tłumu. Dlatego szybko zaskarbił sobie uwagę projektantów i stał się hitem wśród miłośników mody oraz dobrego designu.

Magenta, mimo swojej wyrazistości, w żaden sposób nie jest kolorem onieśmielającym. I choć z pozoru może wydawać się bardzo odważny, to tak naprawdę jest szalenie elegancki i uniwersalny. Kolor ten sprawdza się równie dobrze w stylizacjach na festiwal, imprezę, jak i do pracy czy na randkę.

Magenta łączy w sobie zimne i ciepłe tony, dlatego kolor ten pasuje kobietom o każdym typie urody, niezależnie od wieku. Badacze z Instytutu Pantone nazywają go „asertywnym”, co świadczy o jego uniwersalności. To kolor niezwykle twarzowy, który doda energii i charakteru każdej stylizacji.

Magenta dobrze komponuje się z wieloma innymi barwami dlatego stwarza prawdziwy rollercoster stylizacyjnych możliwości. Kolor ten bezbłędnie „dogaduje się” z bielą, błękitem, granatem, srebrem, czernią i wszystkimi odcieniami szarości.  

Jak podkreślają eksperci to barwa pełna energii, która inspiruje do działania. Reprezentuje wiarę we własne możliwości, a symbolizuje siłę, radość i odwagę. Wywodzi się z czerwieni, która zawsze uważna była za barwę mocy. Niemal we wszystkich kulturach wiązała się z pojęciem sił życiowych. Dlatego ten intensywny odcień różu doskonale sprawdza się w stylizacjach sportowych. Udowadnia to GOCOKU w swojej wiosenno-letniej kolekcji, która dodaje energii i wiary we własne możliwości, po to żeby na korcie czy polu golfowym móc zaprezentować najlepszą wersję siebie.

W kolekcji GOCOKU w kolorze intensywnego różu panie znajdą efektowne spódniczki tenisowe (model POWER i model ENERGY), oryginalne topy sportowe (model FIRE) oraz koszulki treningowe (model SPEED), dzięki czemu bez problemu stworzą odważne i oryginalne stylizacje sportowe, które będą powiewem świeżości, optymizmu oraz młodzieńczej radości. Jeśli obawiasz się look’u w stylu total pink, różową spódniczkę tenisową połącz z białym topem FIRE lub longsleeve’m CHAMPION w kolorze białym czy granatowym. Kapsułowe kolekcje GOCOKU pozwalają na dowolne łączenie modeli z danej linii, co daje wiele możliwości stylizacyjnych nie tylko na kort, czy pole golfowe. Sportowe ubrania GOCOKU świetnie sprawdzą się m.in. w trakcie wiosennego spaceru, randki, czy rowerowego wypadu na łono natury.